Z nami odkryjesz swoją przyszłość

„Nowoczesna edukacja opiera się na budowaniu relacji, nieustannym rozwijaniu własnych kompetencji oraz pasji. Tylko nauczyciel, który wierzy, że zmieniając edukację, zmienia świat, jest w stanie to czynić.”

Agata Karolczyk-Kozyra,
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie

„Edukacja czyni człowieka wolnym – bo pomaga zrozumieć. Rozumienie świata, zachodzących w nim zjawisk i procesów, to droga do podjęcia właściwych życiowych decyzji, dokonania własnych wyborów i podążania wybraną ścieżką.”

Katarzyna Dacy-Ignatiuk,
nauczycielka geografii w Zespole Szkół nr 1 w Tychach

„Edukacja to szczęście, wartość. To dla moich uczniów i dla mnie otwarte drzwi. Jeśli przez nie przejdziesz, będziesz miał nieograniczone możliwości wyboru, będziesz smakował, odkrywał, a przede wszystkim rozumiał świat. Edukacja to ciągłe bycie z drugim człowiekiem – uczniem, nauczycielem, mentorem.”

Monika Szulkowska,
nauczycielka angielskiego i polskiego w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu

„Edukacja pochodzi od łacińskich słów: educare – opiekować się, hodować i educere – wydobywać, podnosić. Edukacja więc to rozwój, spotykanie się z ludźmi, którzy stają się naszymi mentorami, uczenie się z nimi i uczenie się od nich. To wspólne działania, realizacja pasji i budowa relacji. Dzięki edukacji odnajdujemy siebie i swoje miejsce w świecie.”

Justyna Bober,
nauczyciel-konsultant CEN w Suwałkach, ambasadorka Wiosna Edukacji